İlk günden beri Türkiye’de diziler ve filmler üretmeye devam eden Netflix Türkiye 2021’de bomba projelerle geliyor. Haluk Bilginer, Kıvanç Tatlıtuğ, Çağatay Ulusoy, Onur Saylak ve Hakan Günday gibi efsane isimlerin yer aldığı bir çok proje Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş tarafından duyuruldu.

Netflix hız kesmeden ülkemizdeki yatırımlarına devam ediyor. İlk günden itibaren harika projelere imza atan zaten Dünya’da ayrı bir yeri olan Türk dizilerini daha da sevdiren kaliteli yapımlarıyla sevdirmeye de devam eden Netflix Türkiye bugün birçok projesini duyurdu. 2021’de harika projelerde efsane oyuncuların yer alacağı birçok proje ile kütüphanesini büyütme, Türk dizi ve filmlerini yurt dışına tanıtma ve sektörün gelişmesini sağlama hedefinde olan Netflix Türkiye ve Netflix Türkiye Orijinal İçerik Editörü Pelin Diştaş tarafından 2021 yılında Haluk Bilginer, Uğur Yücel, Kıvanç Tatlıtuğ, Çağatay Ulusoy, Onur Saylak, Hakan Günday gibi birçok ismin yer alacağı projeleri duyurdu.

Netflix olarak, Türkiye’nin içerik gücü ile dünyanın etkileyici kültürleri arasında yer aldığına inanıyoruz. Ülkemizde üretilen orijinal yapımların dünyanın dört bir yanında elde ettiği başarılar da bu inancımızı destekliyor. Bu nedenle Türkiye’deki içerik yatırımımızı yeni orijinal yapımlara imza atarak arttırmak bize büyük heyecan veriyor. Türkiye’nin özgün ve güçlü hikayelerini 190 ülkeye anlatmaya devam edeceğiz.

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş

Netflix Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye İçerik Alımları Direktörü Nuha Eltayeb ise Türkiye’de ki sinema sektörü ile yapılan iş birliğinin devam edeceğini ve Netflix Türkiye’nin Orijinal içeriklerinın yarattığı heyecanı ise şu şekilde anlattı:

Her geçen gün daha da genişleyen orijinal film kütüphanemiz ve farklı türlerdeki yapımlarla zenginleşen lisanslı içeriklerimizle birlikte üyelerimizin hayatına daha fazla mutluluk katmak için çalışıyoruz. Bugün duyurusunu yaptığımız yeni projeler, bu çabamızın ve Türkiye’de üretilen yapımlara yönelik duyduğumuz heyecanın en net göstergelerinden biri.

Netflix Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye İçerik Alımları Direktörü Nuha Eltayeb
Netflix Türkiye 2021’de Bomba Gibi Geliyor!

Netflix Türkiye’nin 2021’de yayınlayacağı diziler ve filmler

50m2

BKM’nin yapımcılığını, Selçuk Aydemir ve Burak Aksak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu 50m2 dizisinin oyuncuları arasında Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Cengiz Bozkurt gibi isimler yer alıyor. 50m2 dizisi 27 Ocak 2021’de Netflix’te.

Patronlarına ihanet eden bir kiralık katil, boş bir terzi dükkânında saklanır. Herkes onu merhum dükkân sahibinin oğlu sanınca, o da bu kimliğe bürünmeye karar verir.

İkinci bir şansı elde etmek kolay ama onu değerlendirmek sandığımızdan daha zordur. Gölge, kendisini büyüten Servet Nadir’in kirli işlerini yapmaktadır. Çocukluğuna dair hiçbir şey hatırlamayan Gölge, kendisini geçmişe bağlayan fotoğrafın peşinde koşmaktadır. Fotoğraftakilerin kim olduğunu araştırdıkça aslında bir yalanın içinde yaşadığını anlar. Servet Nadir’in sırlarıyla beraber kaçan Gölge, Güzelce Mahallesindeki 50 metrekarelik terzi dükkanına sığınır. Mahalleli onu ölen terzi Adil’in oğlu Adem zanneder. Karanlık geçmişinin köşeye sıkıştırdığı Gölge’nin gidecek başka bir yeri yoktur ve yeni kimliğiyle 50 metrekarelik terzi dükkanında yaşamaya başlar. Ne kadar zorlu olsa da mahalle Gölge’yi, Gölge de mahalleyi değiştirecektir.

50m2 Netflix

Fatma

Özgür Önürme’nin senaryosunu kaleme aldığı ve Özer Feyzioğlu ile birlikte yönetmenliğini üstlendiği Fatma dizisinde Burcu Biricik, Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Çağdaş Onur Öztürk, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu gibi bir çok isim yer alıyor. Fatma dizisi 2021’de Netflix’te.

Sıradan bir temizlikçi olan Fatma, kayıp kocası Zafer’i ararken beklenmedik bir cinayet işler. Bu olay, onu bir “temizlikçi” olarak kendisinden hiç şüphe edilmeyen görünmez bir katile dönüştürür.

fatma dizi netflix

Mücadele Çıkmazı

Birçok başarılı yapımın ardında olan OGM Pictures’in yapımcılığını üstlendiği, Ercan Mehmet Erdem senaryosunu yazdığı Mücadele Çıkmazı filmini Can Ulkay yönetecek. Çağatay Ulusoy ve Emir Ali Doğrul’un başrolünü paylaştığı film 15 Mart 2021’de Netflix’te.

İstanbul’un eski binaları, sokakta koşturan çocukları, yan yana dükkanlarıyla bezeli, adına yakışır bir ara sokağı… Mehmet, her gün gördüğümüz ancak gündelik hayatın telaşıyla dikkat etmediğimiz, farkedemediğimiz kağıt toplayan gençlerden biridir. Mahalledeki çöp toplama deposunu işleten Mehmet’in en büyük destekçisi ise onlara çocukluktan beri kanat geren Tahsin Baba’dır. Bir akşam iş dönüşü en yakın arkadaşı Gonzales’in çekçek çuvalından hayatlarının orta yerine 8 yaşındaki Ali isimli bir çocuk düşer. Mehmet bir yandan Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışırken, bir yandan da Ali ile ayrılmaz bir ikili olacaklardır.

Mücadele Çıkmazı netflix

Azizler

Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Fatih Artman, Binnur Kaya, Öner Erkan ve İrem Sak gibi birçok ismin oyuncu kadrosunda bulunduğu Taylan Biraderler’in (Yağmur Taylan ve Durul Taylan) yeni filmi Azizler 8 Ocak 2021’d Netflix’te.

Gençlik yıllarının artık sonuna gelen Aziz, hayatından hiç memnun değildir. Yıllardır sevmediği bir işte çalışmaktadır ve gençliğinde kendisi için kurduğu mesleki hayallerden oldukça uzaktır. Sevgilisi Burcu ile dört yıldır süren ilişkisinin ise artık sonlanması gerektiğini fark eder… Yalnız kalmaya, kendisiyle vakit geçirmeye, özgürleşmeye duyduğu ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Sonunda, en çaresiz anında, karşısına beklenmedik bir fırsat çıkar, ancak Aziz’in tehlikeli bir yalan söylemesi ve bu yalanı sürdürmesi gerektirmektedir. Katlanmak zorunda kalacağı sonuçlar, Aziz’in hayatını büsbütün değiştirecektir.

Azizler netflix

9 Kere Leyla

Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy gibi birçok ismin yer aldığı Ezel Akay imzalı 9 Kere Leyla filmi 4 Aralık 2020 tarihinde Netflix’te yayınlanacak.

Bir evlilik, iki aşk, üç bela, Dokuz Kere Leyla… Adem, güzeller güzeli metresi Nergis için Leyla ile 20 yıllık evliliğini bitirmeye karar verir. Ancak Leyla’dan doğal bir yolla kurtulması neredeyse imkansızdır. Diğer yandan bu duruma bir çözüm bulamazsa, yasak aşkı Nergis, çok yakında parmaklarının arasından kayıp gidecektir. Üstelik Adem tüm bu aşk trafiğinin arasında kendisine ait antika el yazmasının peşinde olan Mahdum Bey ve kıskanç avukatı Haris ile de uğraşmak zorundadır.

Uysallar

Daha önce Şahsiyet dizisiyle bir araya gelen Hakan Günday ve Onur Saylak’ın yer alacağı Uysallar dizisine dair şimdilik pek fazla bilgi yok. Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği dizinin senaryosunu Hakan Günday kaleme alıyor yönetmen koltuğunda ise Onur Saylak oturacak.

Mimar Oktay Uysal ailesinden gizli olarak bir punk hayatı sürmeye başlar. Ancak o sırada eşi, iki çocuğu ve babası da kendi gizli dünyalarını kurmanın peşindedir. Uysal ailesinin yalanlarla dolu bir evi, Oktay’ın da inşa etmesi gereken bir hapishanesi vardır. Ailene karşı kendin olabilmek mümkün müdür yoksa herkesin ikinci bir hayata mı ihtiyacı vardır?

Bir Denizaltı Hikayesi

OGM Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği resmi adı henüz belli olmayan ve başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ’un yer alacağı dizinin senarist kadrosu Jason George önderliğinde Cansu Çoban, Atasay Koç, Sami Berat Marçalı’dan oluşuyor.

Dünyayı vuran bir doğa felaketinin sonucunda, Arman ve bilim ekibinin hayatta kalmak için bir askeri denizaltısına binmesi gerekir. Arman ve ekibi, neler olup bittiğini anlamaya çalışırken bir yandan da bu askeri denizaltının gerçek görevinin ne olduğunu araştırır. Her şeyin sonunda kendini, ekibini ve aslında çok daha fazlasını kurtarma yolunda başarılı olabilecek miydi?

Pera Palas’ta Gece Yarısı

Karga Seven Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği dizi Charles King’in aynı isimli ödüllü kitabından uyarlanacak olan Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin senaristliğini Elif Usman, yönetmenliğini ise Emre Şahin üstlendi.

Otel hakkında yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, yanlışlıkla tarihi odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Geçmişe doğru bir yolculuk yapar ve modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen siyasi bir komplonun ortasına düşer. Artık Esra, kurnaz otel müdürü Ahmet ile birlikte Türkiye tarihinin akışını ve geleceğini korumak zorundadır. Ancak, Esra, İstanbul’un en çılgın kulübünün sahibi, yakışıklı ve gizemli Halit ile tanışır tanışmaz, 1919 İstanbul’unda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve kimsenin aslında söylediği kişi olmadığını anlar.

Erşan Kuneri

Cem Yılmaz’ın yazıp yöneteceği ve Erşan Kuneri karakterini canlandıracağı 8 bölümlük dizinin konusu şu şekilde:

Erşan Kuneri 70’ler erotik sinemasında ortalığı kasıp kavurmaktadır. Her şey yolunda, keyfi yerindeyken erotik sinemada nasıl başarılı olduysak başka türleri de denemeliyiz fikri ile sektörden partnerleri Alev, Altın Oran, Miki Muammer, Seyyal, Kaya Akın (a.k.a İbrahim Tumtum), Firdevs ve Payro Kemal ile radikal bir film maratonuna koşmaya karar verirler… Erşan Kuneri, acaba İran sinemasından, İtalyan romantik dönemine mi girecek, teen slasher korkulardan, sosyal içerikli dramalara mı kayacak, Ortaçağ intikam filmlerinde at mı koşturacak (at mı?) yoksa Hong Kong’a mı göz kırpacak?

Kod Adı: Kulüp

O3 Medya’nın yapımcılığında Zeynep Günay Tan ve Seren Yüce’nin yönetmenliğini üstlendiği henüz resmi adı belli olmayan “Kod Adı: Kulüp” olarak tanıtılan dizinin senaryosunu ise Necati Şahin, Bengü Üçüncü,Ayşin Akbulut, Serkan Yörük ve Rana Denizer birlikte kaleme alıyor. Dizinin başrolünde Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci yer alıyor.

Matilda bir yandan kızı Raşel ile ilişkisini düzeltmeye, onu Pera’nın belalı yakışıklısı Fıstık İsmet’ten uzak tutmaya çalışacak; bir yandan da gece hayatındaki meslektaşları olan cesur patronu Orhan, kıskanç yönetici Çelebi ve vizyoner sanatçı Selim’in egolarını yönetmeye uğraşacaktır. Müşteriler için cennet, çalışanlar için bir cehennem olan Kulüp, Matilda’nın gelişiyle yepyeni bir ruha bürünecek; her biri kendi hikayesinin “öteki”si olan karakterlerimiz için bir yuvaya dönüşecektir. Belki de en güzel aile, ailesizlerin kurduğudur.

Kod Adı Kulüp 1. Sezon Ne Zaman?

Kuş Uçuşu

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği senaryosunu ise Aşk 101 veya Love 101’den tanıdığımız Meriç Acemi kalem alıyor.

X kuşağı yeni dünyayı, sosyal medyayı, yeni mecraları ve iş kollarını anlamaya çalışırken, asıl büyük değişikliğin farkında değiller. Bakış açıları, yaklaşımlar ve hedefe giden yolun yürünme şekli bambaşka artık. Yukarılara tırmanırken, çok çalışmanın erdemine güvenmek yerine “kuş uçuşu” gitmeye çalışan Aslı’yı izleyeceğiz. Hikaye, hedefine güdümlenmiş, en üstteki koltuğa oturabilmek, masadaki önemli kişi olabilmek için mücadele eden Aslı’nın, yeni dünyanın yöntemleriyle kazanıp kazanamayacağını sorgulayacak.

‘96 Yazı

2021 Haziran ayında yayınlanması planlanan filmin yapımcılığını OGM Pictures, yönetmenliğini ise Ozan Açıktan üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora, Süreyya Güzel gibi isimler yer alıyor.

Her yıl ailesinin yazlığına giden Deniz için bu yıl farklıdır. Artık 16 yaşına girmiş aşka dair yeni duygular ve yeni deneyimler yaşamak istemektedir. Deniz Aslı’ya yakınlaşmaya çalışırken, aynı mahallenin ortalığı kasıp kavuran, son derece yakışıklı ve sportif genci Burak’ın da Aslı’yla ilgilendiğini fark eder.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?

Yılmaz Erdoğan’ın çok sevilen bir tiyatro oyunundan uyarlanacak olan filmi Andaç Haznedaroğlu yönetecek. Oyunlar arasında ise Yılmaz Erdoğan, Ecem Erkek, Bülent Çolak, Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır gibi isimler yer alıyor.

Beni Çok Sev

Mehmet Ada Öztekin’in yöneteceği Beni Çok Sev filminin oyuncu kadrosunda Sarp Akkaya, Ercan Kesal, Songül Öden, Füsun Demirel, Aleyna Özgeçen gibi birçok isim bulunuyor.

Bir yandan Konya kapalı cezaevinde gardiyan olarak çalışan Sedat, öte yandan aynı hapishanede mahkum olarak yatan Musa. Bir gün Sedat’a verilen yeni görevle iki erkek Musa’yı bir günlüğüne cezaevinden çıkararak Musa’nın köyüne kızını ziyaret etmesi için yola çıkarlar. Musa 14 yıldan sonra ilk kez eski karısını, annesini ve kendisini yabancı gibi gören kızı Yonca ile karşılaşır. Baba-kız bir gün boyunca ne kadar da birbirlerine yabancı olsalar da 14 yıl hiç geçmemiş gibi harika vakit geçirirler. Ama Musa’yı rahatsız eden bir durum vardır, yanlış giden bir şey, bir his.. Alzheimer olan annesi gece yanına gelir ve bir anda hiç hasta olmamış gibi onu en derin yerinden vuracak acı gerçekleri açıklar. Yonca gerçek kızı değildir, kızı öldürülmüştür. Musa’nın hapishaneye dönmesi gerekir, ama ne kadar acıtsa da kızının başına ne geldiğini öğrenmek zorundadır.