The Mandalorian 2.Sezon 8.Bölüm İnceleme – Sürpriz Yumurtalar
 1. Anasayfa
 2. Sinema ve Dizi Haberleri

The Mandalorian 2.Sezon 8.Bölüm İnceleme – Sürpriz Yumurtalar

0

The Mandalorian 2.Sezon 8.Bölümünü inceleyip süpriz yumurtaları açıkladık. İkinci sezon finalinde Din ve arkadaşlarının Grogu’yu kurtarmasını izledik.

The Mandalorian 2.Sezon 8.Bölüm İnceleme

Jon Favreau’nun yazdığ The Mandalorian’ın ikinci sezon finalinde Din ve arkadaşlarının Moff Gideon’un elinden Grogu’yu kurtarmasını izledik. Önceki bölümde geminin koordinatlarını alan ekip hızlı bir plan ile gemiye saldırıyor.

Din Djarin geride kalıp ortalık sakinleştikten sonra Grogu’yu bulunduğu yerden almak için harekete geçiyor. Aynı anda ilk ekip engelleri aşıp kumanda merkezini ve Moff Gideon’u ele geçirmeye çalışıyor. Din yolda Dark Trooper’lar ile karşılaşıyor ve zorlu bir mücadelenin ardından birinin işini bitirip hücreye gidiyor. Gideon sanılanın aksine kumanda merkezinde değil Grogu’nun yanında hücrede ortaya çıkıyor. Elinde kılıç ile birlikte. Gideon ve Din arasındaki mücadelenin kaybedeni Gideon oluyor ve birlikte kumanda merkezine dönüyorlar.

Gideon, Grogu ve Kara kılıç ile birlikte kumanda merkezine dönen Din, Gideon’dan kara kılıcın sadece savaştan galip gelene ait olduğunu öğreniyor. Kılıcı Bo-Katan’a vermek istese de ilk önce kavgayı kaybetmesi gerekiyor. Tam bunlar konuşulurken daha önce Din’in başına dert olan Dark Trooper’lar geri dönüyor ve ekibi köşeye sıkıştırıyor. Güçlü yumruklarıyla zırhlı kapıyı mahvedecekleri sırada beklenmedik bir ziyaretçi ortaya çıkıyor. Luke Skywalker.

Din, Grogu’ya veda ederken hepimizi duygulandıran o sahnede kaskını çıkarıyor.

Jenerik’ten sonraki sahnede Boba Fett’in spin-off’unun geleceğini de öğrenerek ikinci sezona veda ediyoruz. The Book of Boba Fett.

The Mandalorian 2.Sezon 8.Bölüm Sürpriz Yumurtalar

The Mandalorian İnceleme
The Mandalorian 2.Sezon 8.Bölüm İnceleme

Luke Skywalker

 • Yeşil ışın kılıcını Return of the Jedi’ın silinmiş bir sahnede yaptı. Bu, üçleme dönemi boyunca kullandığı ışın kılıcının aynısı.
 • Asi İttifakının önde gelen bir üyesi olarak yüksek statüye sahip olmasına rağmen Luke, A New Hope’daki ilk Ölüm Yıldızı savaşında Red Five olarak uçtuğu hırpalanmış eski X-Wing’i uçurmayı tercih ederek kendi amiral gemisini almadı.
 • Luke’un yanında Üçleme boyunca droid arkadaşı R2-D2’de geliyor. Luke, Sequel Trilogy’den önce R2 ile yollarını ayırmıştı.
 • Köprü sahnesindeki dumanın içinden çıkan Luke bize babasını hatırlatıyor. Darth Vader, Rogue One’daki ikonik katliam sahnesine benzer şekilde bir giriş yapmıştı.

Mandalorian Tarihi

 • Din ve Boba, Bo-Katan Kryze’yi bulduğu bar yeni bir gezegende gibi görünüyor. Bu duman veya çöl manzarasını tanıyan var mı?
 • Bo-Katan arka planını tekrarlıyor. Mandalore’u geri almak için Kara Kılıç’a ihtiyacı var. Yine de kız kardeşi Stain’i iktidardan düşürmede oynadığı rolü ve Death Watch ile olan eski ilişkisine dair bazı şeyler öğreniyoruz.
 • Bo-Katan’ın gemisi, Klon Savaşları’nda da görülen Kom’rk sınıfı bir savaş gemisidir.
 • Gideon’un kara kılıç ile ilgili söyledikleri canon’da görülenlere pek uymuyor. Bo-Katan, Star Wars Rebels’de Sabine Wren’den savaşmadan aldı.

Jabba’nın Sarayı

 • Jabba’nın Sarayı, Return of the Jedi’da Luke Skywalker’ı tamamen siyah kostümü ile gördüğümüz ilk yerdi.
 • Jabba’nın Sarayı sahnesinde, çoğu daha önce The Mandalorian’da yer alan her türden uzaylı ırk ve yaratık temsil ediliyor . Ancak, Jabba’nın ana salonundaki çiftlik dekorasyonuna dikkat çekiliyor.

Bib Fortuna

 • Tahttaki Twi’lek, Jabba the Hutt’un ölümünden beş yıl sonra eski ustasının rolünü üstlendiği anlaşılan eski majordomo Bib Fortuna’dır.
 • Lucasfilm’in başarılı ses tasarımcısı ve editörü olan Matthew Wood tarafından canlandırılıyor. Matthew, Star Wars serisinde birçok CGI karakteri canlandırıyor.
 • En çok General Grievous’u Sith’in İntikamı ve Klon Savaşları’nda seslendirmesiyle tanınır ve aynı zamanda The Phantom Menace’de de bilinmeyen bir rolde Bib Fortuna’yı oynadı .

The Mandalorian Replikleri

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir