Viking dünyasında domuzlar, kurtlar ve lox’ları kaynak üretmek içi evcilleştirebilirsiniz. Adım adım Valheim hayvan evcilleştirme rehberi.

Domuzlar Viking dünyasında geçirdiğiniz süre boyunca karşılaşacağınız en dost canlısı yaratıklar olmayabilirler. Ancak yaban domuzlarının etrafta olması sizin iyi bir şey. Genellikle Meadows’da bulunan domuzları evcilleştirerek onları nasıl yetiştireceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Valheim Domuz Nasıl Evcilleştirilir?

Domuzlar Valheim’da karşılaşabileceğiniz en dost canlısı hayvanlar olmayabilir. Domuzlar yaban mersini, ahududu, mantar ve havuç yemeyi çok severler. Bu yiyecekleri bolca depolamanız gerekiyor.

Valheim Domuz Nasıl Evcilleştirilir
Valheim Domuz Nasıl Evcilleştirilir
  • Kafes inşa edin.
  • Domuzları yiyecekle kandırın.

Domuzları kafese çekip kapıyı kapattıktan sonra domuzların başta sinirli olabilir. Zamanla sakinleşip kafesin içine bıraktığınız yiyecekleri yemeye başlayacaklardır. Domuzların kafasının üstünde sarı renkli kalp gördüğünüzde evcilleşmeye başladığını göreceksiniz.

Valheim Kurt Nasıl Evcilleştirilir?

Kurtlar, oyunun başlarında karşılaşabileceğiniz bir hayvan değil. Onları görmek için ilk önce Valheim dünyasını keşfe çıkmalısınız. Dağ biyomunda görebileceğiniz kurtarları nasıl evcilleştirebilirsiniz adım adım anlatıyorum.

Valheim Hayvan Evcilleştirme Rehberi
Valheim Hayvan Evcilleştirme Rehberi

Son derece hızlı ve güçlü olan bu hayvanlar için tehçizatınızın iyi olması gerekiyor. Kendinizi koruyabilmek için tüm ekipmanlara ihtiyacınız olacak.

  • Dağ biyomunda kafes inşa edin.
  • Çiğ et ile kurtları kafese çekin.

Kurtlar çiğ et yemeyi çok severler onları bununla kandırarak kafese çekebilirsiniz. Bir süre sonra kurtların sakinleştiğini göreceksiniz. Kafasının üzerinde sarı kalpler çıkan kurtların evcilleşmeye başladığını göreceksiniz.

Mutlaka okuyun: Valheim’da en iyi zırh nasıl yapılır?

Valheim Lox Nasıl Evcilleştirilir?

Plains biyomunda bulunan vahşi yaratık Lox’ları evcilleştirmek oldukça zor olacak. Büyük ve güçlü olan dev Lox’lar arpa ve bulut üzümü yemeyi çok severler. Sürekli olarak onlara yemek bırakarak %100 mutluluğa ulaştırabilirsiniz. Böylece Lox evcilleşmiş olur.

Diğer bir yöntem ise kafes yöntemidir. Ancak bu yaratıklar çok güçlü olduğu için kafesi bu kez taştan yapmanız gerekecek. Kafesin için arpa ve bulut üzümü bırakın ve Lox’un içeri girmesini bekleyin. Ardından onu oraya kapatın ve mutluluğunun %100 olmasını bekleyin.

Diğer Valheim rehber içeriklerine göz atın.

Yeni Başlayanlar İçin Valheim Rehberi
En iyi Valheim modları