Son günlerin popüler oyunu valorant’ta karşılaşılan hatalara bir yenisi eklendi. Valorant HUD gözükmüyor – HUD hatası sorununda oyuncular yeteneklerini göremiyor.

Haziran ayında kapalı beta sürecinden çıkıp resmi çıkışını gerçekleştiren valorant’ta yeni bir hata ortaya çıktı. HUD hatasında oyuncular ekranın altındaki yeteneklerini / hudlarını göremiyor. Oyuncuların pek azının karşılaştığı sorunu rehber niteliğinde ki bu yazımızda bu sorun ile karşılaşan oyuncu dostlarımıza hud sorununu nasıl çözeceklerini adım adım anlatacağız.

Valorant HUD gözükmüyor – HUD hatası

Riot Games kanadından bu hata ile ilgili bir açıklama yok ancak çeşitli forumlarda hatayı çözenler nasıl çözdüklerini diğer dostları ile paylaşmış durumda. Biz de şimdi sizinle paylaşıyoruz.

Yöntem 1:

Görev yöneticisini (CTRL + ALT + DELETE) kullanarak valorant’ı sonlandırın. Tamamen kapandıktan sonra tekrar açın.

Yöntem 2:

Yöntem 1 işinize yaramadıysa bu kez oyunu tam ekrandan pencereli moda çevirin. Pencereli modda oynuyorsanız tam ekran moduna çevirin.

Yöntem 3:

Oyunun ayarlar penceresine giderek kenar yumuşatma seçeneğine gelin ve 2x olarak değiştirin. Yine düzelmedi ise sizi son yöntem olan Yöntem 4’e alalım.

Yöntem 4:

Yukarıdakilerden hiçbiri hatayı gidermedi ise özel oyun oluşturun biraz oynadıktan sonra özel oyundan çıkın. Bu kez düzelmiş olmalı.

Topluluklarda paylaşılan çözüm yöntemleri bu kadar herkes farklı bir yöntem ile sorununu çözmüş biz hepsini sizler için derledik. Sizin sorununuz hangi yöntem ile çözüldü ise yorumunuzda belirtmeyi unutmayın. İyi oyunlar.