Valorant Breach Rehberi – Breach Nasıl Oynanır?
  1. Anasayfa
  2. Rehber

Valorant Breach Rehberi – Breach Nasıl Oynanır?

0

Valorant öncü karakteri Breach için rehber hazırladık. Valorant’a yeni başlayanlar için Valorant Breach Rehberi , Breach Nasıl Oynanır?

Valorant Breach Rehberi

Valorant Breach Rehberi Breach Nasıl Oynanır

Valorant’ın 12 karakterinden bir tanesi olan öncü Breach ile takım arkadaşlarınıza ve kendinize kusursuz saldırı imkanı yaratabilmenize olanak sağlayan yeteneklere sahip. Agresif bir karakter olan breach, kinetik patlamalar ile rakiplerine karşı avantajlı bir ortam yaratıyor.

Biyonik İsveçli Breach, düşman alanlarında agresif bir şekilde yol açmak için güçlü, hedefli kinetik patlamalar yaratarak. Verdiği hasar ve sersemletme ile hiçbir savaşın adil olmamasını sağlar.

Valorant Breach Yetenekleri

  • Artçı Sarsıntı (C)

Termonükleer bir patlama duvarın içinden geçtikten sonra duvarın arkasındaki düşmanlarınız hasar alır. Düşman patlamaya ne kadar yakınsa etkisi o kadar fazla olacaktır.

Duvarın arkasında bir düşman olduğunu düşündüğünüz zaman veya varlığından emin olduğunuz da artçı sarsıntı yeteneğini kullanabilirsiniz.

  • Göz Kamaştıran (Q)

Her raundun başında en fazla 2 tane alabileceğiniz bu yeteneğe maruz kalan her kimse (takım arkadaşlarınız ve siz de etkileniyorsunuz.) 2 saniye boyunca kör olacaktır. Yani rakibinizi hızlıca etkisiz hale getirmek için yalnızca 2 saniyeniz var.

  • Fay Hattı (E)

Breach’in imza yeteneği olan fay hattını bekleme süresi dolduğunda tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Fay hattı yeteneğini kullandığınız yönde bulunan oyuncular eğer yeteneğinizden kaçamazlar ise sersemliyorlar. Atış hızları, isabet oranı, ve görüşlerinde bir süreliğine azalma yaşanıyor. Bu yeteneği kullanırken dikkatli olmalısınız çünkü takım arkadaşlarınızı da sersemletebilirsiniz. Bir kez kullandıktan sonra tekrar kullanmak için 35 saniye beklemelisiniz.

  • Zelzele (X)

Karakterin ulti yeteneği olan zelzele tıpkı fay hattında olduğu gibi düşmanınızı ve eğer etkilenirse tkaım arkadaşınızı sersemletiyor. Görüşünde azalma, isabet oranında düşme ve atış hızında ciddi bir düşüş yaşanıyor. Fay hattı yeteneğinden tek farkı ise çok geniş bir alanı etkiliyor olması. 7 küre toplayarak ulti kullanabilirsiniz.

Mini haritayı kullanmayı unutmayın. Zelzele yeteneğinin etki alanını mini haritada görebilirsiniz, bu yüzden haritayı kontrol edin.

Sekiz ayrı parçadan oluşan zelzele her seferinde daha geniş alanı etkileyerek rakiplerinize kaçacak değil bırakmaz.

Breach’in en büyük dezavantajı, takımda iyi iletişim ve koordinasyon gerektirmesidir. Karakterin nimetlerinden tam anlamıyla faydalanabilmek için için birçok takımın oyun tarzını Breach’in yetenekleri üzerine inşa etmesi gerekiyor.

Riot Games‘in yeni oyunu valorant ile ilgili haberlere, yama notlarına ve rehberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Valorant Reyna Rehberi – Reyna Yetenekleri
Valorant Jett Rehberi – Jett Nasıl Oynanır?
Valorant Viper Rehberi – Viper Nasıl Oynanır?
Valorant Sova Rehberi – Sova Nasıl Oynanır?

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir