Valorant oyununun sevilen karakteri Sova için rehber hazırladık. Valorant’a yeni başlayanlar için Valorant Sova Rehberi , Sova Nasıl Oynanır?

Sova, Valorant’ın keşif oklarını ateşleyen ve bilgi toplamak için bir drone kontrol eden önemli karakterlerden biridir. Sova, kolay bir karakter gibi görünsede onun yeteneklerine hakim olmak, alışmak oldukça zordur.

Baykuş Dron (C)

Bu yetenek ile dronu kontrol ederek haritayı keşfe çıkarak düşmanlarınız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Rakip takım dronu vurduğu zaman birkaç saniyeliğine de olsa yerlerini görürsünüz. Dronu kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli husus dronu kullanırken karakterinizi kontrol edemeyeceksiniz, sabit kalacaksınız. Bu nedenle ilk önce güvenli bir yere geçip gizlenin.

Valorant Sova Rehberi – Sova Nasıl Oynanır

Şok Oku (Q)

Şok oku gittiği yerde oluşturduğu etki alanı sayesinde rakibinize hasar verebilirsiniz. Bu yetenekte sol tık ile okun ne kadar hızlı hedefe gideceğini ayarlayabilir, sağ tık ile de sekmesini istiyorsanız tıklayarak istediğiniz gibi fırlatabilirsiniz.

Keşif Oku (F)

Rakibinizin konumu hakkında önemli bilgiye sahip olma şansını elde etmenizi sağlayan Keşif Oku yeteneği de tıpkı Şok Oku yeteneğinde olduğu gibi sağ ve sol tık ile kontrol edilebilir.

Avcının Hiddeti (X)

Haritadaki nesnelerin içinden geçerek rakibinize hasar veren güçlü bir ok fırlatırsınız.

Kazanmak için takımınızla iletişim halinde kalmanız gerektiğini unutmayın. Keşif oku ile elde ettiğiniz konum bilgisini mutlaka takım arkadaşlarınız ile paylaşın. Sabırlı olun ve karakterinizi tanıyıp, yeteneklerini doğru zamanda kullanın.

Riot Games‘in yeni oyunu valorant ile ilgili haberlere, yama notlarına ve rehberlere buradan ulaşabilirsiniz.