googlenews

Yeni başlayanlar için Valorant, kolay bir oyun değil. Zafere giden yolda harita bilgisine, zamanında yetenek kullanımına ve takımınızda iyi iletişim kurmaya ihtiyacınız var. Yeni başlayanlar için Valorant Kazanma Taktikleri ve İpuçları rehberi hazırladık.

Aiminizi sabit tutun: Crosshairinizi kendinize göre mutlaka ayarlayın. Haritada dolaşırken aiminizi mutlaka sabit tutun. Aim düşmanın kafa hizasına gelecek şekilde sabit tutularak ilerlenmeli böylece düşmanla karşılaştığınızda onu öldürmeniz çok daha kolay olacaktır.

Sessizlik: Sizin ve takımınızın dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri de sessizlik. Koşarsanız düşmanınız sizin geldiğinizi anlayacaktır. Acele etmenize gerek yok sessiz olun ve düşmanları avlayın.

Koşarken ateş etmeyin: En sık yapılan hatalardan bir taneside koşarken ateş etmektir. Koşarak ateş ederseniz mermileriniz çoğu hedefinize isabet etmeyecektir bu yüzden sabit durun ve ateş edin. Kafaya kafaya.

Alıştırma: Alıştırma haritasında ısınabilir ve oradaki botlarla alıştırma yaparak daha iyi atış becerisine sahip olabilirsiniz.

Etkili iletişim: Valorant bir takım oyunudur. Takımınızla iletişimde olmanız düşmana karşı üstünlük sağlayacaktır. Tabi gereksiz konuşmalardan bahsetmiyorum. Harita bilginizin iyi olması gerek takımı bilgilendirirken açık ve net olmalısınız.

Sinyal: Sinyal sistemini de aktif olarak kullanarak takımınızı haberdar edebilirsiniz. “Z” tuşu (değiştirmediyseniz).

valorant sinyal

Sabırlı olun: Düşman eninde sonunda size gelecektir sabırlı olun. Gereksiz yere heyecan yaratmayın yerde silah gördüğünüzde almak için hemen gitmeyin temkinli olun önce etrafınızı kontrol edin.

Yeteneklerinizi doğru zamanda kullanın: Karakterinizi iyi tanıyın. Yeteneğinizi doğru zamanda kullanmak sizi rakibe karşı avantajlı hale getirecektir. Ne kadar çok pratik yaparsanız sizin için o kadar iyi olur.

Valorant ajan/karakter rehberlerimize ulaşmak için Rehber kategorimize göz atabilirsiniz.