googlenews

Valorant oyununun sevilen karakteri Jett için rehber hazırladık. Valorant’a yeni başlayanlar için Valorant Jett Rehberi , Jett Nasıl Oynanır?

Jett, Valorant’ta düşmanları uzaktan etkisiz hale getirmek için fırlatma bıçakları kullanan en çevik ajandır. Oyun tarzınız ninja gibi bıçak fırlatarak hızlı iş bitirmek ise, Jett tam da sizin göre bir ajandır. O, en çevik ajanlardan biridir ve vizyonu engellemek için birçok araca sahiptir ve tam anlamıyla kendinizi rekabetin üzerine çıkarır. Jett’in yeteneklerinin nasıl çalıştığını açıklayacağız.

Kayma (Pasif)

Bu yetenek, Jett’in havadan yavaşça yere doğru inmek için Space tuşuna basılı tutabilirsiniz böylece yere inerken hasar almazsınız.

Duman Bulutu (C)

Kısa süreli duman bulutu gönderip düşmanlarınızın görüşünü engelleyip onlardan saklanabilir veya onları geri püskürtebilirsiniz. Farenizi hareket ettirerek duman bulutuna istediğiniz gibi yön verebilirsiniz. Düşmanlarınıza beklemedik bir saldırı yapmak için duman bulutu harika bir yetenek.

jett Duman Bulutu

Hafifle (Q)

Hafifle yeteneği ile daha yukarıya zıplayabilir ve düşmanınıza karşı daha avantajlı bir konuma geçip onları etkisiz hale getirebilirsiniz. Hafifle yeteneğini her rauntta yalnızca iki kez kullanabilirsiniz. Hafifle yeteneği ile düşmanınızın üzerinden atlayıp onu şaşırtabilir veya yüksek bir noktaya çıkıp duman bulutunu kullanarak düşmana saldırabilirsiniz.

jett hafifle

Rüzgar Gibi (F)

jett Rüzgar Gibi

Hareket ettiğiniz yöne doğru “Rüzgar Gibi” fırlarsınız. Sabit duruyosanız ileriye doğru fırlarsınız.

Keskin Fırtına (X)

Keskin Fırtına’da 5 adet bıçak kuşanırsınız. İsterseniz hepsini tek seferde fırlatabilirsiniz veya tek tek de fırlatabilirsiniz. Düşmanı kafasından vurursanız tek bıçak ile öldürürsünüz. Her öldürmenizde bir bıçak eklenir.

jett Keskin Fırtına

Bir sonraki valorant rehberimize Sova konuk olacak.