Agents of S.H.I.E.L.D. 7.Sezon 4.Bölüm İncelemesi
  1. Anasayfa
  2. Sinema/TV Haberleri

Agents of S.H.I.E.L.D. 7.Sezon 4.Bölüm İncelemesi

0

Bu sezon final yapacak olan Agents of S.H.I.E.L.D. gittikçe ilginç bir hal alıyor. Agents of S.H.I.E.L.D. 7.Sezon 4.Bölüm İncelemesi

Bazen kahramanın ölmesi gerekir ve elinizden bir şey gelmez. Siyah beyaz başlayan bölümde Coulson elleri kelepçeli bir şekilde sorgu odasına oturuyor ve bize 22 Temmuz 1955 hakkında bir şeyler anlatıyor. Daniel Sousa, SHEILD için çok önemli bir teknolojiyi Howard Stark’a teslim etmiş ve ardından Ruslar tarafından öldürülerek büyük bir kahraman haline gelmiş. Coulson’ın Sousa’nın sorularını rahatlıkla cevaplıyor zaten hikayenin tüm detaylarına hakimdi zira konuşma sırasında Howard’ın adını vermesi Sousa’yı ikna etmişti. Coulson paketin onda olduğunu söyledi ancak paket onda değildi. Yardıma ihtiyacı vardı ve Zephyr ile görüşmesi gerekiyordu bunu sağlayabilecek tek kişi ise Enoch’tu. Hani şu daha önce gemiye yetişemeyip Koenig ile iyi arkadaş olan Enoch. Coulson’dan bilgileri alan Yo-yo ve Deke paketi almak için Dr.Lindmore’un evine doğru yola çıkarlar. Onlardan önce chronicomların ziyaret ettiği Dr.Lindmore’un yüzsüz bedeni evinde bulunur, pakette oradadır. Paketi alan Yo-yo alt katta evi kolaçan eden Deke’i kaçıranların sesini duyar ve onların peşine takılır.

Agents of S.H.I.E.L.D. 7.Sezon 4.Bölüm İncelemesi

Coulson’ın söylediği gibi paketi almak için trene gelen Sousa ve Coulson henüz ekipten birini görememiş ve zaman kazanmak için bir şeyler yapması gerekti. Bir süre Deke’in peşinden giden Yo-yo paketi bir an önce götürmelidir. Vakit kazanmaya çalışan Coulson karşısında oturan adamın biraz kestirmek için şapkası ile yüzünü kapattığı sırada ona ait olan çantayı alarak trenin başka bir yerine doğru Sousa ile birlikte ilerler. Sousa ile küçük bir sohbetin ardından Sousa’nın içki almak için kalktığı sırada Coulson’ın bir ziyaretçisi olur. Chronicom. Coulson’a anlaşma sunan Chronicom eğer kabul ederse Dünya’ya karşılık insanlara merhamet. Ancak Coulson bu teklifi hemen geri çevirir. Sousa içkisini alırken yanına gelen bir hanımefendi ile sohbet etmeye başlar ve hanımefendi onu oyalarken başka ziyaretçilerde vagona giriş yapar. Bir şeyler döndüğünü anlayacak kadar zeki olan Sousa birkaç hareket ile hepsini yere sermeye çalışırken daha önce CIA ajanı olarak tanıdığı Daisy ve Coulson yardımına koşar. Sousa’yı bir süreliğine gemiye getiren ekip ona bazı detaylardan bahseder. Deke’i kaçıranlar hakkında bilgi almak isteyen Mack, ruslar mı? diye sorar ancak Sousa, rusların bu işin içinde parmağı olmadığını biliyor. Hydra’nın SHEILD’ın içine sızdığını da biliyor, o gün ölümünden Hydra sorumlu. Bu sırada Deke’i kaçıranlar onu patronun yanına götürür. Patron ise daha önce tanıdığımız biridir. Wilfred Malick’in ta kendisi. Malick’in Deke tanımaması onun için iyi bir şanstı. Ancak daha sonra Deke kendini tanıtır ve Malick geçmişte onun için yaptığı iyiliğe karşılık Deke’in yaşamasına izin verir. Garip davranan May’in insanlara dokundukça onların duygularını hissebildiği anlaşılır ve Sousa ile el sıkıştığında hissettiklerini hatırlar. O sırada ise Daniel Sousa gemiden kaçarak teslimat için Roosevelt Hotel’e teslimatı gerçekleştirmek için yola çıkar. Öleceğinden habersiz.

Bazen kahramanın ölmesi gerekir ve elinizden bir şey gelmez.

Malick’in adamlarından biri Roosevelt Hotel’de Sousa’yı izlemektedir ve Malick’ten onun işini bitirmesi için emir alır. Teslimat için hareket haline geçen Sousa, kimse görmeden çantayı çalışanlardan birine teslim eder. Teslimattan sonra yakalanan Sousa vurulur ve havuza düşer. Ancak Sousa gerçekten vurulmadı. Sadece bayıltıldı ve yerine Coulson geçti ve ölü taklidi yaptı. Böylece Sousa öldü gibi gösterilmiş ve tarihin akışı değişmemişti. İyi adam hala hayattaydı.

Daniel Sousa aslında ölmemiş

Daniel Sousa the avengers

The Avengers (2012) filminde Daniel Sousa.

Bayıtılan Sousa tekrar gemide uyanır ve Coulson onu bilgilendirir. Gelecekteki SHEILD, ölümü vs. Ölümden sonraki hayata hoşgeldin Sousa. O sırada zamanda yolculuğuna devam eden gemi artık 1955’te değildir. Radyoda Alice Cooper‘ın No More Mr. Nice Guy şarkısı çalar. Artık 1973 yılındadırlar.

Gelecekten birileriyle tanışan bir tek Sousa değildir. Wilfred Malick’te chronicomlarla tanışır ve SHEILD’ı alt etmek için onlarla anlaşma yapar.

Okumaya Devam Et
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir