Marvel‘ın sevilen dizisi 7. Sezonu ile final yapıyor. Agents of S.H.I.E.L.D. 7.Sezon 6.Bölüm İncelemesi.

Geçen bölümde Mack, bombaları patlatıp Lighthouse’ı suya gömmek yerine fırlatma gerçekleştikten sonra Zephyr’in füzeleri ile Project Insight’ı yok etmiş ancak kendilerini açığa çıkartmıştı. Bu tehlikeli hamle Mack’in ailesini korumak içindi.

Agents of S.H.I.E.L.D. 7.Sezon 6.Bölüm İncelemesi

Project Insight’ın düşüşünün şokunu atlatmaya çalışan SHEILD, üsse sızan Coulson ve May yakalanarak General’in yanına götürülür. Fırlatmayı durdurmak için Zephyr ile ateş edip yerlerini açığa çıkaran ekip, Lighthouse’un sistemi tarafından bulunmaya çalışılıyor. Malick’in yanından dönen Deke ve Yo-yo, Simmons’a ve Mack’e Malick’in ölüm haberini veriyor. Mack emri dışında hareket eden Deke’e kızsa da ailesini kurtması için bir an önce Lighthouse’a ulaşıp onları kurtarmak için Yo-yo ile Quinjet’e atlıyor. Lighthouse’da ki karışıklık hala devam ediyor. General’in emri dışında tecrit alarmı verilmiş, füzeler ise Zephyr’e atış için kilitlenmiş durumda. Füzeler ateşlendi. Enoch füzelerden kurtulmak için hamle yapmış olsa da üç füzeden biri Zephyr’e ciddi hasar veriyor. Nathaniel Malick’in kaçırdığı Danile Sousa ve Daisy verilen ilaçların etkisinden kurtulmuş elleri ve ayakları kelepçeli bir şekilde kendilerini küçük bir yerde bulmuşlardır. Daisy’nin güçlerinin peşinde olan Nathaniel, “Keşif deney gerektirir.” sözüyle tanıdığımız Hydra doktoru Dr. Reindhardt veya Daniel Whitehall ile iş birliği yapıyor. Ligthhouse’da May ve Coulson’ı sorguya çeken General onlardan şimdilik inanmadığı bir takım bilgileri alırken odaya giren ajan May’e dokunduğu sırada aslında ajanın bir chronicom olduğunu anlıyor. General Stoner nereye gittiğinden bir habersiz chronicom ajanı takip ederken Coulson ve May tatlı bir konuşma sırasında chronicomların insanların yüzlerinin yanı sıra kişiliklerini de çaldıklarını anlamış ve harekete geçmeye başlamışlardır. Ailesini görünce duygusallaşan Mack, babasının yardımı ile kapıyı açmaya çalışırken babası yaralanıyor. Kelepçelerden kurtulan Coulson ve May aktarım gerçekleşirken General Stoner’i kurtarıyor ve o ana dek onlara inanmaya Stoner artık her şeyin farkında. Nathaniel, Daisy’den çeşitli örnekler alırken Daisy çaktırmadan onları kurtarak bir cam parçasını almayı başarmış.

Agents of S.H.I.E.L.D. 7.Sezon 6.Bölüm İncelemesi

Zephyr’i nasıl tamir edeceğini hatırlayamayan Simmons, Enoch ile işleri yoluna koymaya çalışırken Deke, Enoch’un Simmons’a kötü bir şey yaptığını zannederek Enoch’u bayıltır. Coulson, Generali kurtardıkları yerdeki tünelden aşağı inerek chronicomların Lighthouse’un içindeki mekanlarına giriş yapar ve orada Kahin ile tatlı bir sohbet gerçekleştirir. Fitz’in nerede olduğunu bilen tek kişi olarak Simmons’ın bu sırrı saklaması gerekir. Bu sebeple anılarını bastırması için icat ettiği Diana hata vermeye başlar ve bu hatayı gidermek için Enoch’un yardımına ihtiyacı olduğunu Deke’e anlattıktan sonra Deke özür diler. Daisy’nin getirdiği cam parçası ve Sousa’nın savaşçı ruhu birleşerek kucağına aldığı yaralı Daisy’i kurtarmaya çalışırken farkında olmadan her yeri sarsan Daisy, Nathaniel’ı öldürür.

I would argue that you’re wrong about three things, if you don’t mind.

The difference is sacrifice.

Yeah, time is limited…

not just data.
Heart and pain and blood and sweat and tears… all the good human stuff.
And we will never give up.
You said I was wrong about three things.
What’s the third?
Me.
You see, I haven’t feared death for a long time.
Is that so?
Yeah.
The fact is, dying… it’s kind of my super power.

Coulson ve Kahin arasında geçen bu tatlı konuşmanın ardından Coulson kendi ile birlikte orayı havaya uçurur. Yo-yo, Mack ve onun ailesine yardıma gelen May hep birlikte Quinjett’e binerler. Babası teşekkür etmek için May’in omzuna dokunduğu sırada May bir terslik olduğunu anlar. Duygusal boşluk. Mack ile bu durumu paylaşan May ondan daha önce yaralanan babasının kolunu kontrol etmesini ister. Mack ilk başta karşı çıkasa da gerçeği bilmenin bir yolu vardır. Ve …bam… Biraz kavga dövüşün ardından onları Quinjett’den attıp Zephyr’in yanında döndüler. Mack motoru ile dışarı çıkarken sıçrama gerçekleştiren Zephyr, Mack ve onu kontrole gelen Deke’in dışarda olduğu sırada tekrar sıçrar. Deke ve Mack orada kalmışlardır.

Agents of SHEILD diğer bölüm incelemeleri için tıklayın.