googlenews

Disney+’ın merakla beklenen dizisi WandaVision 1. Sezon ne zaman? 1950’li yıllarda geçecek olan WandaVision, Scarlet Witch ve Vision’a odaklanacak.

Geçtiğimiz yıl bazı ülkelerde erişime açılan Disney’in dijital yayın servisi Disney+, orijinal içerikleriyle adından çok söz ettirecek gibi görünüyor. Henüz az sayıda faaliyet göstermesine rağmen 85 milyon abonesi bulunan Disney+ henüz Türkiye pazarına resmi olarak girmedi. Peki Türkiye pazarı ne zaman girecek? Bu soruyu cevaplamadan önce WandaVision’ın konusundan ve 1. Sezon yayın tarihinden bahsedelim ardından Disney+ konusuna geliriz.

WandaVision 1. Sezon Ne Zaman?

Marvel Evreni’nin ilk dizisi olacak WandaVision 15 Ocak 2021 tarihi itibari ile Disney+ kütüphanesindeki yerini almış olacak.

WandaVision Konusu

WandaVision, klasik sitcom tarzını Marvel Sinematik Evreni ile birleştirecek bir dizi olarak karşımızı çıkacak. Edindiğimiz bilgilere göre WandaVision, Avengers: Endgame’den sonra geçiyor ancak ara ara 1950’li yıllara da gideceğiz.

9 Bölümden oluşan WandaVision için bölüm başına 25 milyon dolar gibi muazzam bir para harcanmış.

WandaVision 1. Sezon Ne Zaman
WandaVision 1. Sezon Ne Zaman

WandaVision Oyuncuları

Paul Bettany (Vision), Elizabeth Olsen (Scarlet Witch), Kat Dennings (Darcy Lewis), Kathryn Hahn (Agnes) ve Randall Park (Jimmy Woo) yer alıyor.

6 Bölümlük dizinin yapımcılığını ve yönetmenliğini Matt Shakman üstleniyor. Kendisini Game of Thrones, The Boys ve Fargo’dan tanıyoruz.

Disney+ Türkiye Ne Zaman Açılacak?

Geçtiğimiz haftalarda yapılan duyuruda Disney+’ın 23 Şubat 2021‘de Doğu Avrupa ülkelerinde erişime açılacağı açıklanmış. Çok büyük bir ihtimalle aynı tarihte Disney+ Türkiye pazarına girmiş olur.