Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada Ankara Büyükşehir Belediyesi Aski Espor Kulübü‘nün kurulduğu açıklandı.

Dünyada hızla gelişen ve büyümeye devam eden espor sektörü ülkemizde de büyümeye devam ediyor. Gelişen bu sektöre dün Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamayla ASKİ Spor Kulübü bünyesinde Espor Kulübü kurulduğu duyuruldu.

Söz verdiğimiz gibi Ankara’mızı gençlerimizin ve Espor’un Başkenti yapma çalışmalarımıza başladık

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş

Yapılan açıklamada Ankara’da Espor Eğitim Merkezi kurulacağı ve burada profesyonel eğitmenler eşliğinde oyunsever gençler kurulacak espor eğitim merkezinde buluşacak. ASKİ Espor gençlere spor ahlakını aşılamak adına Espor dersleri düzenleyecek. Espor derslerine cinsiyet ayrımı yapmaksızın kadın ve erkek oyunseverlere dersler verilecek profesyonel oyuncuların yetişmesine önemli derecede katkı sunacak. Son olarak resmi açıklama her yıl “Ankara Büyükşehir Belediyesi Espor ve Oyun Festivali” düzenleneceği de açıklandı.

Türkiye’de bulunan Büyükşehir Belediyeleri arasında ilk resmi belediye Espor Kulübü’nü kurmaktan dolayı gururluyuz. Espor Takımı, turnuva, etkinlik, seminerler ve espor gibi daha birçok adımdan oluşan Ankara Büyükşehir Belediyesinin bünyesi altında hayata geçirilen bu büyük projemiz ile Ankara‘da yaşayan tüm elektronik spor ve oyun sever gençleri profesyonel eğitmenler eşliğinde, belediyemizin açacağı Espor Eğitim Merkezi’nde bir çatı altında buluşturacağız. Geleceğin sporu olarak görülen elektronik sporları tüm gençlere sevdirmek ve meslek haline getirip kariyer imkânı sağlamayı amaçladığımız tüm Espor oyun branşlarında kadın ve erkek takımlarımız ile ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarı kazanmak için siz değerli gençlerimize ihtiyacımız var. Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü bünyesindeki Espor Kulübümüz Başkentimize hayırlı ve uğurlu olsun inşallah

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş