Türkiye’de Espora Yapay Zeka Desteği!
  1. Anasayfa
  2. Espor Haberleri

Türkiye’de Espora Yapay Zeka Desteği!

0

Türkiye E-spor Federasyonu (TESFED), SenpAI.GG işbirliği ile lisanslı oyuncuları ileri teknoloji yapay zeka oyun asistanı ile buluşturuyor.

Espor ve oyun sektöründe Türkiye’nin ulusal ve uluslararası platformlardaki yönetici ve temsilcisi olarak geliştirilmesi amacı ile Nisan 2018’de, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde kurulan Türkiye E-spor Federasyonu (TESFED), aynı amaçla global düzeyde çalışmalar yürüten Türk Yapay Zeka girişimi SenpAI.GG ile yapılan görüşmeler sonucunda ortaklıklarını duyurdu.

Türkiye’de Espora Yapay Zeka Desteği!

Dünyanın en çok ilgi çeken oyunları, geliştiriciler ve yatırımcılar tarafından düzenlenen birbirinden büyük organizasyonlar ile oyuncuların katılımını günden güne artırmaya devam eden espor ekosisteminin Türkiye’de geliştirilmesi ve oyuncuların süregelen yükselişlerini desteklemek için güçlerini birleştiren Türkiye E-spor Federasyonu (TESFED) ve SenpAI.GG, yapacakları ortak çalışmalar ile oyuncuları gelişmiş algoritmalar ve istatistiklerle destekleyecek.

TESFED’in yeni teknoloji ortağı SenpAI.GG’nin desteği ile, federasyona bağlı tüm lisanslı oyuncular ileri teknoloji yapay zeka aracılığıyla geliştirilmiş birbirinden farklı özelliği, Premium hesaplar ile, en üst seviyede sınırsız bir şekilde kullanabilecek.

Yapay Zeka Destekli Oyuncu Gelişimi

SenpAI.GG Türk girişimciler tarafından kurulan, çeşitli ve kapsamlı arka planlara sahip Türk tasarımcılar ve mühendisler ile geliştirilen Yapay Zeka tabanlı bir oyun asistanı. SenpAI.GG espor sektöründe yapay zeka teknolojilerini kullanan ilk yerli yapım olma özelliği taşırken, tüm dünya oyuncularına dil desteği sunarak ve dünyanın her yerinden oyuncular ile birlikte çalışarak, aynı zamanda globalde de bu gücü temsil etmeyi hedefliyor.

Güçlü yapay zeka algoritmalarını kullanıcı dostu ve yenilikçi bir temelde sunan SenpAI.GG’nin desteği ile oyuncular kendilerinde gelişime açık noktaları tespit edebiliyor ve hatalarını görebiliyor. Dünyanın her bölgesinden profesyonel oyuncuların deneyimlerinden SenpAI.gg teknolojisi ile derlenmiş video kütüphaneler sayesinde rahatlıkla faydalanabiliyor ve oyunlarını ileri seviyeye taşıyarak mücadeleye dahil olabiliyorlar.

Türkiyede espora yapay zeka desteği
Türkiyede espora yapay zeka desteği

SenpAI.GG Oyunculara ve Profesyonellere İhtiyaç Duydukları Desteği Sağlıyor

SenpAI.GG, milyonlarca profesyonel espor oyuncusunun güncel karşılaşmalarını son teknoloji yapay zeka alogritmaları ile analiz ederek kullanıcılarına kişiye özel önerilerde bulunuyor. Oyuncuların kendi karşılaşmalarını, farklı oyunlara özel algoritma ve tekniklerle analiz edip dünyanın farklı yerlerinden oyuncu ve kademelerle karşılaştırarak, kendilerini geliştirebilecekleri alanlarda yazılı ve görsel önerilerle destekliyor ve hedeflerine kolaylıkla erişmelerini sağlıyor.

Şu anda League of Legends, TeamFight Tactics ve VALORANT oyunlarında oyunculara destek veren SenpAI.GG, çok yakında diğer espor oyunlarını da kapsayacak şekilde günden güne geliştiriliyor.

Kendini geliştirmek ve rekabetçi espor arenasında yerini almak isteyen her League of Legends, TeamFight Tactics ve VALORANT oyuncusu SenpAI.GG kişisel koçluk hizmetine https://senpai.gg adresinden ulaşabilir ve masaüstü uygulamasını https://senpai.gg/desktop/ adresinden indirebilir.

Türkiye E-Spor Federasyonu (TESFED)

Nisan 2018’de Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Türkiye’yi espor ve oyun dünyasında temsil etmesi ve sektörün gelişimine katkı sağlaması için kurulmuştur. Türkiye E-Spor Federasyonu’nun ilk başkanı Alper Afşin Özdemir‘dir.

SenpAI.GG

SenpAI.GG, yapay zeka sayesinde derin bir analiz yaparak oyuncunun oyun tarzını, zayıf ve güçlü yönlerini gösterir. Analizlere göre oyuncuyu kişiselleştirilmiş bir video kütüphanesine yönlendirilerek kendisini geliştirmesine imkan sağlar.

senpaigg espor
senpaigg espor

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir