Riot Games’in popüler FPS oyunu VALORANT isim değiştirme işlemi nasıl yapılır? kısaca anlatıyoruz. Adım adım VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

Riot Games’in FPS’e yeni bir soluk getirdiği VALORANT büyük çıkış yakaladı. Popülerliğini koruyan VALORANT, CS:GO arenasının nitr0, Hiko, SicK, xeta ve ANGE1 önemli oyuncularını kazanmayı başardı. Ülkemizde de ciddi bir oyuncu sayısına sahip olan VALORANT oyuncularının ortak sorunu isim değiştirme işleminin nasıl yapılacağı.

Dünyanın dört bir yanındaki tüm VALORANT oyuncularının arama motorlarında arattığı isim değiştirme ve etiket değiştirme işleminin nasıl yapıldığı. Kimi zaman oyuncular daha önce severek, beğenerek kullandıkları isimden daha sonra soğuyabiliyor veya yeni bir isim buluyor. Yeni ismini bulmuş ancak VALORANT isim değiştirme işleminin nasıl yapıldığının bilmeyen oyuncu dostlarımız için birkaç küçük adım ile isim değiştirme ve etiket değiştirme işleminin nasıl yapıldığını bu rehberimde anlatıyorum.

VALORANT isim değiştirme
VALORANT isim değiştirme

VALORANT isim değiştirme

Popüler FPS oyunu VALORANT’ta isim değiştirme işlemi League of Legends’in aksine tamamen ücretsiz. Çok basit birkaç adım ile iki dakika içerisinde yeni isminizi kullanmaya başlayabilirsiniz. İsim değiştirme işlemi oyun içerisinden yapılmıyor bu sebeple aşağıda yer alan adımları eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız.

Bu olmadı ya ben tekrar isim değiştireyim demeden önce şunu bilmelisiniz. Bir kez isim değiştirdikten sonra 30 günlük bekleme süresinin ardından tekrar isim değiştirme hakkınız olacak.

VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

  • Riot Games internet sitesine hesabınız ile giriş yapın.
  • Sol tarafta bulunan menüden Riot ID seçeneğine tıklayın.
  • Düzenle işaretine tıklayın.
  • Yeni Riot ID kutusuna yeni isim, soldaki kutuya ise yeni etiketinizi yazın.
Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır
Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır

Riot Games internet sitesine ismini değiştirmek istediğiniz hesap ile giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden Riot ID seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede kullanmakta olduğunuz ismin yanında bulunan düzenle işaretine tıklayın. Yeni Riot ID kutucuğu açıldıktan sonra soldakine yeni isminizi, sağdakine ise etiketinizi yazın. Örnek: wuudia#0002.

Tekrar isim değiştirmek isterseniz 30 günlük bekleme süresinin dolmasının beklemek zorundasınız. İsim değiştirirken acele etmeyin çünkü 30 gün uzun bir süre. Ayrıca isminiz hakaret içermemeli ve uygunsuz bir isim olmamalı. Riot Games’in bu konudaki kuralları çok açık, aksi takdirde oyundan uzaklaştırılabilirsiniz. Son olarak isminizde kesinlikle “Riot” ibaresi geçmemelidir bu sebeple de oyundan uzaklaştırılabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları eksiksiz olarak tamamladıktan sonra yeni isminizi kullanabileceksiniz. VALORANT’tan çıkıp girdiğinizde yeni isminiz görünecektir.

İyi oyunlar ajan!

Espordaki yerini her geçen gün sağlamlaştıran VALORANT, birçok profesyonel CS:GO oyuncusunun gönlünü kazanmayı başardı. Espor sahnesinin önemli oyunlarından bir tanesi haline gelen VALORANT, 2020 yılında büyük organizasyonlara imza attı. Hiç kuşkusuz daha büyük, daha heyecanlı ve mücadelenin bitmediği organizasyonlarda 2021 yılı ile gelecektir.

Valorant haberleri, karakter rehberleri ve valorant espor haberleri için wuudia’yı takip edebilirsiniz.