Giphy 400 milyon dolara Facebook’a satıldı
  1. Anasayfa
  2. Haber

Giphy 400 milyon dolara Facebook’a satıldı

0

Dünyanın en büyük GIF kütüphanesi Giphy 400 milyon dolar karşılığında Facebook’a satıldı. Giphy, Facebok ve Instagram uygulamalarına entegre edilecek.

Dünyanın en büyük GIF kütüphanesi Giphy kullanıcılarına gif yapma ve paylaşma gibi seçenekler sunarak en popüler siteler arasında girmişti. Hali hazırda Facebook, Whatsapp ve Instagram uygulamalarında Giphy Api’si üzerinden giflere ulaşıp paylaşalım yapabilsekte Facebook 400 milyon dolar karşlığında Giphy’i satın almak istiyor. Trafiğinin yarısı Instagram ve Facebook üzerinden gelen Giphy satın alma işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte artık Instagram’a bağlı olacak. Facebook satın almayla birlikte artık platformlarında gif paylaşmanın daha kolay hale geleceğini söylüyor. Şimdilik Giphy kullanıcıları için her şeyin aynı kalacağını da belirtiyorlar.

Instagram’ın Ürün Başkan Yardımcısı Vishal Shah şu açıklamalarda bulundu:

İnsanlar yine GIF yükleyebilecek, geliştiriciler ve API iş ortakları aynı erişime sahip olmaya devam edecek ve Giphy’nin yaratıcı topluluğu harika içerikler yaratmaya devam edecektir.

Vishal Shah

Twitter, Pinterest, Reddit ve Slack gibi birçok platform Giphy API’lerini kullanıyor ancak Facebook’un satın almasıyla bu durum değişebilir ilerleyen süreçte bu platformlar Giphy alternatifi arayışına girecekler ve yeni seçenekler doğacak.

İlginizi Çekebilir
BBC First Türkiye’de

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir