Mount & Blade II: Bannerlord’da karakteriniz için en önemli şey beceridir. Mount & Blade II: Bannerlord Hızlı Beceri Kazanma rehberi.

Mount & Blade II: Bannerlord Hızlı Beceri Kazanma

Tek Elli, Çift Elli ve Gönderli Silahlar

Bu silahları savaş sırasında ne kadar sık kullanır düşmanlarınızı öldürürseniz o kadar hızlı beceriniz artar. Özellikle kuşatma sırasında kalenin veya şehrin ana kapısından girerseniz bir grup düşman safları sıkı tutmuş bir şekilde göreceksiniz bir süreliğine öylece duruyorlar sonra hareket geçiyorlar o sırada siz saldırabilir ve beceri kazanabilirsiniz.

Okçuluk, Kundaklı Yaylar ve Fırlatma Silahları

Ok ve yay ile uzak mesafede öylece duran düşmanlarınıza hasarlar verebilir ve becerilerinizi artırabilirsiniz. Uzak mesafe atışı ve beraberinde kafadan vuruş size daha fazla beceri puanı kazandıracaktır.

Binicilik

At üstünde ne kadar fazla vakit geçirirseniz o kadar çok beceri kazanırsınız.

Atletizm

Biraz da bacakları çalıştıralım. Hep at üstünde bir sağa bir sola gitmek olmaz savaş meydanında ne kadar çok yaya dolaşırsanız o kadar beceri kazanırsınız.

Mount & Blade II Bannerlord Hızlı Beceri Kazanma

Demircilik

Demircide kendiniz için bir şeyler yaparak ya da yapmaya çalışarak beceri kazanabilirsiniz.

İzcilik

Klanınızda kendi rolünüzü “izci” olarak atarsanız haritada dolaşırken haydut sığınakları keşfedersiniz bu da size beceri kazandırır.

Taktik

Savaş meydanında emriniz altındaki askerlere komutlar vererek taktik becerisi kazanabilirsiniz.

Serserilik

Kervanları yağmalayarak, rüşvet vererek, haydutları birliğinize dahil edip onları yöneterek, kasabalara sızara ve esaretten kurtularak serserilik becerinizi artırabilirsiniz.

Cazibe

Cazibe becerisi kazanmanın bir çok yolu mevcut. Savaşta mağlup ettiğiniz bir komutanı tutsak olarak almayıp salıverirseniz beceriniz artar. Krallıkların liderlerine, asillere takas yoluyla hediyeler verirseniz kolayca beceri kazanabilirsiniz. Son olarak kendi krallığı olanlar veya krallığı olmayıp tımarı olanların çok kolay bir şekilde cazibe kazanabildiği bir durum var krallık politikası olan “Halk Konseyi” bu politika sizin tımarınızda ki her eşraf size günde 1 nüfuz kazandırır.

Liderlik

Ordunuza (krallık bünyesinde oluşturduğunuz ordu da dahil) komutlar vererek liderlik yeteneği kazanabilirsiniz.

Ticaret

Şehirlerden çeşitli mallar alıp satarak kar elde edebilir ve ticaret becerinizi artırabilirsiniz. Ticaret becerinizi artırmanın bir dğer yolu ise eğer bir şehir sahibiyseniz o şehirdi atölye kurarabilirsiniz. (Atölye rehberi yakında yayımlanacak.)

İdarecilik

Şehrinize vali atayın ( Mount & Blade 2 Bannerlord Vali atamak Vali Rehberi ). Şehrinizde daha fazla vakit geçirin ve geliştirmek için çeşitli projeler üretin. Ürettiğiniz projeleri hızlı bitirmek için paranızı harcayabilirsiniz. (Aslında para ilerledikçe çok da önemli olmuyor.)

Hekimlik

Klan Görevi kısmından kendinizi “Cerrah” olarak görevlendirin. Savaş bitiminde bir şehirde vakit geçirerek askerlerinizin iyileşmesine katkıda bulunabilir ve hekimlik becerisi kazanabilirsiniz.

Mühendis

Klan sekmesinde Klav Görevi’nizi mühendis olarak değiştirin. Kuşatmalarda beceriniz artacaktır.

Mount & Blade II: Bannerlord Hızlı Beceri Kazanma rehberimizin sonuna geldik diğer Bannerlord rehberlerimize göz atmak isteyebilirsin. Lütfen yorum yaparak bize destek olmayı unutma.

Diğer Mount & Blade II: Bannerlord Rehberlerimiz:
Mount & Blade II: Bannerlord Hileleri
Mount and Blade II: Bannerlord Ordu ve Parti Limiti Nasıl Yükseltilir?
Mount and Blade 2 Bannerlord Neretzes’in Budalalığı Görevi Nasıl Yapılır?
Mount & Blade 2 Bannerlord Krallık Nasıl Kurulur ?
Mount & Blade II: Bannerlord evlenme ve çocuk yapma
Mount & Blade II: Bannerlord Yoldaş Rehberi
Mount & Blade 2 Bannerlord Ejderha Sancağı Görevi Nasıl Yapılır ?
Mount & Blade II: Bannerlord Hızlı Beceri Kazanma

Mount & Blade II: Bannerlord Atölye Nasıl Kurulur?
Mount & Blade 2 Bannerlord miras rehberi (yakında)