Valorant FPS Gösterme Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Espor Haberleri

Valorant FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

0

Valorant, oyuncuların hızlı reflekslere sahip olmasını ve kesin nişan almasını gerektiren oldukça rekabetçi bir birinci şahıs nişancı oyunudur. En iyi performansınızı sergilemek için, FPS olarak da bilinen kare hızınızı izlemeniz çok önemlidir. Bu kılavuz, performansınızı takip edebilmeniz için FPS’inizi Valorant’ta nasıl görüntüleyeceğinizi gösterecek.

Valorant FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

VALORANT FPS Gösterme
VALORANT FPS Gösterme

Oyun Ayarlarını açın

Başlamak için Valorant’ı başlatın ve ana menüdeki “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Video Ayarlarına gidin

Ayarlar menüsünden “Video” sekmesine tıklayın.

FPS Sayacını Etkinleştirin

Video ayarlarında, “İstatistikler” bölümünü görene kadar aşağı kaydırın. FPS sayacını etkinleştirmek için “İstemci FPS“nin yanındaki kutuyu işaretleyin. Dilerseniz ağ gecikmesi ve sunucu tıklama oranı gibi diğer istatistikleri de etkinleştirebilirsiniz.

Ayarları Kaydedin ve Uygulayın

FPS sayacını etkinleştirdikten sonra, değişiklikleri kaydetmek için “Uygula” düğmesine tıklayın. Artık ayarlar menüsünden çıkıp oyuna geri dönebilirsiniz.

Oyunda FPS Sayacını Görüntüleyin

Oyunda FPS sayacını görüntülemek için “Ctrl+Shift+N” tuşlarına aynı anda basın. Bu, ekranınızın sol üst köşesinde, etkinleştirildiyse diğer istatistiklerin yanı sıra FPS’inizi görüntüleyen küçük bir kaplama gösterecektir.

FPS sayacını devre dışı bırakmak istiyorsanız, video ayarları menüsünde “İstemci FPS” öğesinin yanındaki kutunun işaretini kaldırmanız yeterlidir.

Bu adımları izleyerek FPS’nizi Valorant’ta kolayca görüntüleyebilir ve performansınızı takip edebilirsiniz. FPS’nizi izlemek, herhangi bir performans sorununu belirlemenize ve mümkün olan en iyi oyun deneyimi için ayarlarınızı optimize etmenize yardımcı olabilir. İyi şanslar ve Valorant oynarken iyi eğlenceler!

Diğer VALORANT içerikleri:

VALORANT TPM 2.0 hatası

Valorant Nokta Crosshair Nasıl Yapılır?

VALORANT Seviye Gizleme

VALORANT iade nasıl yapılır?

VALORANT Ping Gösterme

VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

İlginizi Çekebilir
cNed VALORANT Ayarları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir