Experiment 101’in kıyamet sonrası açık dünya RPG oyunu Biomutant’a yeni başlayanlar için Biomutant rehberi hazırladık.

Yeni Başlayanlar için Biomutant Rehberi

Karakterinizi yaratırken acele etmeyin

Karakter yaratırken acele etmeyin. Oyun tarzınıza en uygun karakteri yaratırken vakit harcayın. Karakter yaratma ekranında aslında en önemli şey sınıf seçimidir. Sınıf seçimi size bir dizi benzersiz avantaj sunar.

Mutlaka okuyun: Biomutant sınıf rehberi

Kendinizi iyileştirin

Boss savaşlarındayken sağlığınızı devamlı kontrol etmeyi unutmayın. Çeşitli ilaçlarla kendinizi iyileştirebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın hasar ne kadar büyükse o kadar güçlü ilaca ihtiyacınız olacaktır.

Hareket ve seyahat yeteneklerini erkenden açın

Biomutant’ta hızlı seyahat etme yeteneği var ve bu çok önemli. Hayatınızı zor bir noktada kurtarabilir tehlikeli bölgelerden kaçmak için hızlı seyahat edebilirsiniz.

Biomutant’ta bulunan tüm farklı hareket ve seyahat yeteneklerinin kilidini açmak için çabalamalısınız. Dağlarda ve tepelerden süzülmenizi sağlayacak Airglider’ın kilidini ilk önce açmak isteyebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar için Biomutant Rehberi
Yeni Başlayanlar için Biomutant Rehberi

Oyunda evcilleştirebileceğiniz çeşitli yaratıklar bulunuyor. Kara binekleri hakkında bilmeniz gereken şey hepsinin aynı hızda ilerliyor olmasıdır.

Farklı silahlar alıştırma yapın

Oyunda çok fazla silah bulunuyor. Savaş sırasında kullanabileceğiniz çok fazla silah kombinasyonu olduğu için sık sık alıştırma yapmalısınız. Altı Biomutant kabilesinin her birinin kendine özgü kabile silahı vardır. Bu silahların her biri kendi benzersiz dövüş stili ve kombo seti ile birlikte gelir.

Ki enerjisi

Ki enerjisi, kaçarken, özel güç etkinleştirirken, çift zıplarken ve becerilerinizi kullanmak için gereklidir. Ki enerjisinin tamamının tükendiği özel durumlarda tekrar dolması için sarf malzemelerini kullanabilirsiniz.

Para birimi: Yeşil

Biomutant’ın para birimine Yeşil denir. Karakterinizi geliştirmek, yeni özelliklerin kilidini açmak için bolca Yeşil’e ihtiyaç duyacaksınız. Etrafta dolaşırken bulduğunuz eşyaları ve savaş ganimetlerini mutlaka toplayın.

Kendi silahlarınızı, zırhınızı yapın ve yükseltin

Bir Biomutant yükseltme tezgahı bulduğunuzda silahlarınızı ve zırhınızı yükseltebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Biomutant yükseltme tezgahı yerleri, Biomutant yükseltme tezgahı nasıl kullanılır?

Biomutant’a yeni başlayanlar için hazırladığım rehberin sonuna geldik. Umarım oyunda keyifli vakit geçirirsiniz. Daha fazla rehber içeriği için takip etmeyi unutmayın.

Oyun haberleri