The Mandalorian 2.Sezon 7.Bölüm, “The Believer”da Din ve ekibi İmparatorluk tesisine sızıyor. The Mandalorian 2.Sezon 7.Bölüm İnceleme ve sürpriz yumurtalar.

The Mandalorian 2.Sezon 7.Bölüm İnceleme

Yeni bölümde Din ve ekibinin amacı İmparatorluk tesisine sızıp Moff Gideon’un gemisinin koordinatlarını almak. Bu bölümde ekibe yardımcı olacak kişi hapishanedeki eski İmparatorluk nişancısı Mayfeld. Din Djarin ve Mayfeld üsse sızarak koorinatları alıp ortalığı biraz karıştırdıktan sonra Gideon’a doğru yola çıkmasıyla bölüm sona eriyor.

The Mandalorian 2.Sezon 7.Bölüm Sürpriz Yumurtalar

The Mandalorian 2.Sezon 7.Bölüm
The Mandalorian 2.Sezon 7.Bölüm Sürpriz Yumurtalar

İmparatorluk

İmparatorluk kolluk kuvvetlerinin İmparatorluk Güvenlik Bürosu, imparatorluğa karşı gelen hainlerin kökünü kazımak gibi iç güvenlik meseleleriyle ilgilenir.

Juggernaut kargo aracı, HCVw A9 turbo tankı olan Klon Savaşlarından beri kullanımda olan bir mahkum taşıma tankının bir çeşididir.

Patlayıcı madde olan rhydonium, canon’da birkaç kez adı geçen bir yıldız gemisi yakıtıdır. En önemlisi, Rebels’teki Fort Anaxes’te depolandı.

Operasyon: Cinder, İmparator Palpatine tarafından ölümü durumunda uygulamaya koyulan bir acil durum planı.

İmparatorluk subayı Valin Hess, Game of Thrones’da Night King ve Batman Begins’te Joe Chill olarak da bilinen Richard Brake tarafından canlandırılıyor . İlk adını, sürekliliğin üçüncü nesli Valin Horn’dan bir Legends karakteri ile paylaşıyor.

Gezegenler

Efsaneler sürekliliğinde, bu gezegen Lando Calrissian’a İsyan’da generalliğe terfi edecek kadar askeri kredi kazandıran korsanlara karşı bir savaşa ev sahipliği yapıyordu. Gezegen ilk olarak Jedi Knight: Jedi Academy video oyununda ortaya çıktı.

Operation: Cinder’in bir parçası olarak bahsedilen Burnin Konn, aynı zamanda Legends’tan bir gezegen. Mobil oyun Star Wars: Uprising’de canon’a geri döndü.

Boba Fett

Boba’nın gemisi Slave I, bölümün sonunda TIE savaşçıları için sonik bomba kullanmıştı. Bu silah ilk olarak Jango Fett’in Slave I ile Obi-Wan Kenobi’nin Attack of the Clones’daki yıldız savaşçısı arasındaki kovalamaca sırasında kullanıldı . Boba’nın babasından birkaç numara öğrendiğini görmek güzel.

Uzaylılar

Hapishane kampının arka planındaki karakterlerden birinin maymun yüzü ve mavi tenli bir cildi var. Bu ilk bakışta bir Lasat veya Bothan gibi görünse de, uzaylı aslında bir Hassk, The Force Awakens’da Maz’ın kalesinde ortaya çıkan bir ırk .

The Mandalorian testlerimiz:

Hangi The Mandalorian karakterisin?
The Mandalorian’ı Ne Kadar İyi Biliyorsunuz?

BONUS: The Mandalorian Replikleri