Netflix’in yeni filmi The Platform dünya genelinde büyük ilgiyle izlendi. The Platform’u Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Filmi listeledik.

David Desola, Pedro Rivero kaleme aldığı, Galder Gaztelu-Urrutia’nın yönetmenliğini yaptığı The Platform, dikey bir hapishanede mahkumların kaldığı katlar sürekli değişiyor. Yukarıdan aşağı doğru inen yemek arabasından en çok üst kattakiler faydalanıp karınlarını tıka basa doldururken alt kattakiler kalan artıklarla karınlarını doyurmaya çalışıyor ve bazıları ise açlıkla savaşıyor. İzleyicilerine önemli mesajlar veren The Platform tüm dünyada yoğun ilgiyle izlendi. Netflix’in The Platform filmini sevenlerin mutlaka izlemesi Gereken 5 filmi listeledik.

The Platform’u Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Film
  1. The Hunt

Damon Lindelof ve Nick Cuse’un senaristliğini, Craig Zobel’in ise yönetmenliğini yaptığı 15 milyon dolarlık bütçesi bulunan filmin kadrosunda Betty Gilpin, Emma Roberts ve Hilary Swank gibi isimler bulunuyor.

The Hunt Konusu

Birbirini tanımayan 12 kişi kendilerini ormanlık bir alanda bulurlar ve oraya nasıl geldikleri hakkında hiçbir fikirleri yoktur. Bir grup elit insan tarafının spor amaçlı avlamaya çalıştıkları bu 12 kişiden biri olan Crystal bu kirli oyunu çözmeye çalışır ve avcıları avlamaya başlar.

  1. Snowpiercer
Snowpiercer
Snowpiercer

Parasite filmiyle ses getirmiş ve oscar ödüllü yönetmen Bong Joon-ho’nun ilk ingilizce filmi Snowpiercer çıktığı 2013 yılında da beğenileri toplamıştı. Le Transperceneige ismindeki çizgi romandan uyarlanan filmde başarısız olmuş bir iklim değişikliği deneyinin ardından insanlığın tek umudu dünyanın etrafında durmadan dönen snowpiercer isimli trendir.

  1. Next Floor
Next Floor
Next Floor

Jacques Davidts’in senaryosunu yazdığı, Denis Villeneuve’in yönetmenliğini yaptığı Next Floor isimli kısa filmde, 11 kişilik bir grubun yemek masasında önlerine gelen yemekleri müthiş bir açlıkla hiç durmadan yediğini görüyoruz.

  1. Parasite
Parasite
Parasite

Bir yanda zengin Park ailesi öte yanda fakir Kim ailesi. İnsanları manipüle etme konusunda son derece iyi olan Kim ailesi kısa bir sürede tüm aile fertleri Park ailesinin evinde çalışmaya başlar. Birbirlerine benzer iki aile üzerinden sınıf ayrımını izleyicilerine aktaran Parasite’ı daha önce snowpiercer filminden tanıdığımız Bong Joon-ho yönetmiştir.

  1. High-Rise

Çok zengin ve yakışıklı bir doktor olan Laing kendine şehrin en lüks gökdelinde yaşamını sürdürmeye devam ederken. Gökdelende yaşanan ve ardı arkası kesilmeyen sıkıntılarla tüm gökdelen sakinlerinin huzuru kaçmıştır. High-Rise filminin başrollerini Tom Hiddleston, Jeremy Irons ve Sienna Miller paylaşıyor.